Programy

Skolioprogram je určen pro klienty s počínající i rozvinutou idiopatickou skoliózou. Pro pacienty, kteří nosí ortézu nebo jim hrozí operace páteře. Pro zájemce, kteří mají chuť pracovat na svém držení těla, chtějí vypadat lépe. Vhodné i pro dospělé motivované klienty, kteří chtějí například zmírnit bolesti vzniklé následkem svalové nerovnováhy a asymetrického zatěžování pohybového systému u skoliózy. Pro rodiny, které chtějí aktivně pracovat na zlepšení potíží člena rodiny se skoliózou.

Intenzivní rehabilitační týdenní program pro pacienty se skoliózou probíhá v CKP Dobřichovice od roku 2009.

Jedná se o letní program, jeden v červenci, druhý v srpnu. Programu se účastní vždy 5 klientů. U dětských pacientů je důležitý doprovod rodinného příslušníka. Podmínkou účasti na programu je vstupní vyšetření rehabilitačního lékaře CKP minimálně měsíc před začátkem programu, na konci programu provede stejný lékař kontrolní vyšetření. V rámci programu mají klienti dopolední a odpolední individuální fyzioterapii, večer korekční skupinové cvičení nebo relaxaci. Po skončení skolioprogramu obdrží fotodokumentaci výsledků terapie.
Více naleznete zde…

Třídenní programy pro klienty se skoliózou ve spolupráci s MUDr. Misiaczkovou

Od r. 2013 pořádáme třídenní programy pro klienty se skoliózou ve spolupráci s MUDr. Misiaczkovou, CSc., v objektu „Lukáš“, Trávníčkova 1746/37, Praha 5. Tento program je určen maximálně pro čtyři klienty a jejich doprovod.
Podrobné info

Pokud máte zájem, napište si o aktuální termíny programů.

před
rehabilitací
po
rehabilitaci
před
rehabilitací
po
rehabilitaci